Sarina's verhaal is dat van veel Zuid-Amerikaanse vrouwen: een tante verleidt haar naar Nederland te komen om daar een goed inkomen te verdienen. Dat tante zelf in Alkmaar achter de ramen werkte wist niemand, ook de 23-jarige Sarina niet. Eenmaal in Nederland kwam de aap uit de mouw en werd Sarina tot prostitutie geprest door haar tante. „Ik voelde me slecht, een gebruiksvoorwerp”, zegt ze. Maar hoe komt een jonge vrouw die geen Nederlands spreekt ooit nog uit de gesloten wereld van de prostitutie? „Iedereen om mij heen deed dit werk.” Wat ook niet hielp: er was goed geld mee te verdienen. Sarina’s leven werd teruggebracht tot een soort pendeldienst tussen de Dominicaanse Republiek en Nederland. Reizen in een dwangbuis was het: hier geld verdienen en daar het uitgeven.
Sarina werd er diep ongelukkig van, maar zonder tussenkomst van Scharlaken Koord zou het haar niet zijn gelukt om uit te breken. Hulpverleenster Marianne Wijns-Pos herinnert zich de vele gesprekken die ze drie jaar terug met Sarina voerde. „We hadden het vaak over dat geld. Dat ze het zo moeilijk vond om dat los te laten.”
Toen ze twee jaar geleden een punt zette achter haar werk als prostituee zat ze zonder huisvesting en zonder inkomen. „Toch bleef je altijd positief”, weet Marianne. „Het komt goed”, riep je steeds.”
We zijn nu twee jaar verder en nóg heeft Sarina geen eigen onderkomen voor haar en de kindereren. En geen betaald werk. Maar optimistisch is ze nóg, maar ook waakzaam. Een bezoek aan haar oude buurt? „Veel te riskant. Vriendinnen zouden me kunnen overhalen terug te komen en dat wil ik absoluut niet”